Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel
Museu de História Natural e Jardim Botânico da UFMG og Sankt Franz af Assisis Kirke er placeret 6 km og 2 km henholdsvis.
Det ligger i Pampulha område. Et lokalt busstoppested Izabel Bueno 970 - Supermercado BH ligger 550 meter derfra.
Spisested Pao & Folha er placeret 650 meter fra stedet.
- Lufthavne
- Belo Horizonte/Pampulha - Carlos Drummond de Andrade Lufthavn1,5 km
På hotellet
General
- Parkering
- Kæledyr tilladt
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel ved en parkeringsplads. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i et Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel?
På et Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel kan gæster vælge mellem Studio til familie og Stor dobbeltværelse. - ❓
Hvad er afbestillingsreglerne i det Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel?
Gratis afbestilling gives til gæsterne på det Quartos Volta Da Pampulha/Ufmg Hotel. For mere information, kontakt hotellets ledelse